IETT 'Trekking Lines Start Begin'

Khadadka D1 iyo D2 ee ay IETT u furtay dadka reer Istanbul ee rajaynaya inay socodsiiyaan ayaa bilaaban doona bisha Juun. Khadadku waxay shaqeyn doonaan oo keliya maalmaha Sabtida iyo Axadda.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara sağlıklı yaşam konusunda desteğini sürdürüyor. İETT, ruh ve beden sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan doğa yürüyüşü (trekking) yapmak isteyen İstanbullular için D1 Polonezköy – Üsküdar/Kadıköy ve D2 Beşiktaş – Belgrad Ormanı hatlarında seferleri başlatıyor. 9 Haziran 2018 Cumartesi günü başlayacak olan trekking seferleri yaz ayları boyunca hafta sonları hizmet verecek.

Khad gaar ah oo loogu talagalay kuwa jecel dabeecadda…
D1 numaralı Polonezköy – Üsküdar/Kadıköy hattının güzergahı; Kadıköy, Numune Hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık şeklinde olurken, D2 numaralı Beşiktaş – Belgrad Ormanları hattı ise Beşiktaş İskeleden hareketle Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman ve Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanı’na ulaşacak.


Raadinta Wararka Waddada

Noqo kuwa ugu horreeya ee faallo bixiya

Comments